Niszczarka – dlaczego każda firma powinna ją posiadać?

Nie będzie problemem poszukiwanie biura, w którym nie raz była konieczność pozbycia się dokumentów w taki sposób, że nikt już nie będzie mógł się z nimi zapoznać. Kilkanaście lat temu rozwiązaniem było darcie wszystkich dokumentów na niewielkie kawałki. Dziś sprawa wygląda już inaczej, ponieważ mamy specjalnie przygotowywane niszczarki do dokumentów, które są urządzeniem bardzo praktycznym.  (https://lobos.pl/niszczarki-dokumentow,cat226355.html)

Czy niszczarka musi znaleźć się w każdym biurze?

Wydaje się, że to takie urządzenie, bez którego obecnie będzie bardzo trudno wyobrazić sobie pracę w biurze. To taki element, do którego wiele osób się przykłada i stara się poszukać rozwiązań, które rzeczywiście będą gwarantować zabezpieczenie dokumentów w taki sposób, że po zniszczeniu, nikt niepowołany nie będzie mógł się z nimi zapoznać. Niszczarka będzie usprawniać pracę w biurze, a jednocześnie gwarantuje tajność dokumentacji.

Bezawaryjne niszczarki

Podstawa prawna

Trzeba pamiętać, że według ustawy o Ochronie Danych Osobowych wszystkie dokumenty, które zawierać będą dane osobowe muszą być odpowiednio chronione, bardzo ważne będzie to, by dokumenty nie wychodziły poza firmę, a tym samym nie dostawały się w niepowołane ręce. Warto pamiętać, że osoby, które łamać będą ustawowy zapis mogą podlegać karze. Może być to grzywna, ale w skrajnych przypadkach nawet pozbawienie wolności, a więc sprawa jest rzeczywiście poważna. Dobrze więc mieć niszczarkę i chronić siebie w ten sposób.

Różne rodzaje niszczarek

Zanim udamy się do sklepu po niszczarkę musimy wiedzieć, że są trzy rodzaje takich urządzeń obecnie dostępne. Znajdziemy niszczarki osobiste, biurowe, duże i wyspecjalizowane. Zdecydowana większość sprzętów to obecnie niszczarki, które pracują nie tylko z dokumentami papierowymi. Raczej nie ma problemy z niszczeniem zszywek czy spinaczy.

Wiele nowoczesnych sprzętów będzie również niszczyć płyty CD, dyskietki czy też karty kredytowe. Jeśli wybieramy niszczarkę należy zwracać uwagę na to jak wyglądają noże tnące oraz napędy noży czy są odpowiednio zabezpieczone, dzięki czemu mniejsze będzie ryzyko uszkodzenia dłoni w czasie pracy na tym sprzęcie.

O serwisie

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim wyborem urządzeń wielofunkcyjnych do własnego biura. Pokazujemy na co warto zwrócić uwagę, oraz z jakimi wydatkami musimy się liczyć.

Zadbaj o komfort swojej pracy.

 

Kontakt

kontakt@netpoint.com.pl

Galeria