Jak projekt biura wpływa na zdrowie psychiczne?

Czy kiedykolwiek przestałeś się zastanawiać, jak projekt Twojego biura wpływa na samopoczucie ludzi?

Jeśli kiedykolwiek wszedłeś do jakiegoś pomieszczenia i od razu poczułeś się przygnębiony lub negatywnie nastawiony, zrozumiesz siłę oddziaływania projektu na nastrój. Twoi pracownicy spędzają dużą część swojego czasu siedząc przy biurkach lub współpracując przy nowoczesnych stołach dla zarządu. Oznacza to, że musisz upewnić się, że całe biuro wspiera ich zdrowie psychiczne i ogólne szczęście, a nie utrudnia je w jakikolwiek sposób.

Aby szybko wprowadzić do tematu, sprawdź ten film.

Sposób zaprojektowania biura jest ważny z wielu względów. Po pierwsze, biuro musi odzwierciedlać tożsamość firmy, a także musi wyglądać. Po drugie, musi być wygodne i wspierające dla pracowników, którzy spędzają w nim dużą część swojego czasu.

Źle zaprojektowane biuro może łatwo spowodować stres i wszyscy musimy być znacznie bardziej świadomi zdrowia psychicznego w miejscu pracy. Jeśli pracownik stoi w ciemnym kącie biura przez większą część dnia, to szybko spowoduje, że poczuje się zdołowany. Jeśli ich krzesło biurowe jest niewygodne, a oni regularnie odczuwają ból, to również spowoduje to obniżenie ich nastroju. Istnieją niezliczone sposoby, które projekt biura może wpływać na zdrowie psychiczne i może nawet powodować niepokój i depresję w niektórych przypadkach.

Podczas projektowania biura, czy to nowego czy odnowionego, upewnij się, że rozmawiasz ze swoimi pracownikami i pytasz ich o zdanie. Szukaj sposobów, aby zachęcić naturalne światło do przestrzeni i pozwolić jak najwięcej świeżego powietrza w jak największym stopniu. Wybierz wystrój, który jest podnoszący na duchu i jasny, taki jak błękity, żółcie lub zielenie. Dodaj kilka roślin biurowych tu i ówdzie, aby uzyskać biophilic vibe i upewnij się, że jest miejsce, w którym pracownicy mogą wyjść na chwilę. Idealnie nadają się do tego kabiny biurowe, ale przestrzeń do odpoczynku również jest świetna.

Jako menedżer masz obowiązek dbać o swoich pracowników i czas, który spędzają w biurze. Dowiedz się, co działa, a co nie i zawsze zwracaj uwagę na to, jak wygląda przestrzeń. Biura mogą łatwo wpływać na ludzi w negatywny sposób, jeśli są źle zaprojektowane. Dobrą wiadomością jest to, że często wystarczy kilka poprawek, aby odwrócić losy biura.

O serwisie

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim wyborem urządzeń wielofunkcyjnych do własnego biura. Pokazujemy na co warto zwrócić uwagę, oraz z jakimi wydatkami musimy się liczyć.

Zadbaj o komfort swojej pracy.

 

Kontakt

kontakt@netpoint.com.pl

Galeria