Chroń swoje dane i swoją tożsamość

Dlaczego niszczenie dokumentów ma znaczenie?

Jest to jedyna szansa na to, by w jakiś sposób chronić się przed kradzieżą tożsamości. Należy niszczyć wszystkie urzędowe dokumenty, wyciągi z banków, pocztę, faktury. Kradzież tożsamości to obecnie szybko rozwijająca się forma przestępczości na terenie całej Europy, nadal jednak wiele osób będzie to lekceważyć i wierzy, że ich nie będzie to spotykać.  (https://lobos.pl/niszczarki-dokumentow,cat226355.html)

Jednak statystyki są nieubłagane. Sprawdzanie zawartości koszy na śmieci to coraz częściej podejmowane działania przez złodziei tożsamości. Wiele ofiar kradzieży dowiaduje się, że ich dane zostały wykorzystane nawet po około roku. Czasami będzie nawet potrzeba trzysta godzin, aby uporządkować wszystkie problemy, które pojawiły się w związku z kradzieżą tożsamości.

Niszczarka gwarancją bezpieczeństwa

Kradzież tożsamości może zniszczyć Twoją zdolność kredytową.

Kradzież tożsamości to przykre i stresujące doświadczenie, które może mieć następstwa emocjonalne. Wiadomosci e-mail, rachunki, karty kredytowe, kopie umów, to wszystko będzie zawierać poufne dane, które nie mogą wpaść w ręce niepowołane. I nie będzie tutaj wyłącznie chodziło o kradzież. O wycieku danych może zdecydować również przypadek. Niszczyć należy te wszystkie dokumenty, które mają dane personalne, tak by unikać kłopotliwych sytuacji jakie mogą się pojawić w momencie, gdy ktoś niepowołany będzie miał dostęp do naszych danych.

Stopień tajności

Jest nazywany także poziomem bezpieczeństwa i powinien być podstawowym parametrem uwzględnionym przy zakupie niszczarki. Określa się go normą DIN 32757, która występuje w pięciu kolejnych stopniach. Jest to takie rozwiązanie, które ma zagwarantować, że odpowiednio do ważności dokumentów będzie można stosować takie formy ich niszczenia, by rzeczywiście gwarantować sobie zabezpieczenie dla własnej tożsamości. Przy najwyższym stopniu tajności mamy niszczenie papieru na mikrościnki, z których nikt nic nie będzie mógł się dowiedzieć. Dlatego szukając dla siebie niszczarki warto wybrać taki sprzęt, który rzeczywiście będzie nas skutecznie zabezpieczał.

O serwisie

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim wyborem urządzeń wielofunkcyjnych do własnego biura. Pokazujemy na co warto zwrócić uwagę, oraz z jakimi wydatkami musimy się liczyć.

Zadbaj o komfort swojej pracy.

 

Kontakt

kontakt@netpoint.com.pl

Galeria