5 cech produktywnego biura

Jak wygląda wydajne biuro?

Z zewnątrz może wyglądać jak każde inne biuro w kraju, ale istnieją subtelne różnice, które sprawiają, że ilość pracy wykonywanej z wysoką jakością zmienia się z umiarkowanej na ekstremalną. Korzyści są daleko idące, dlatego poprawa produktywności w miejscu pracy jest priorytetem dla wielu firm.

Czy uważasz swoje biuro za produktywne, czy może uważasz, że można wprowadzić zmiany?

Aby wprowadzić te zmiany, musisz wiedzieć, czego szukać i co robić. Poznajmy 5 cech produktywnego biura i sprawdźmy, jak wypadasz na tle każdej z nich.

  1. Produktywne biura to wygodne i wspierające miejsca pracy - Nie można pracować komfortowo, jeśli biurko przyprawia nas o ból pleców, a komputer nie działa prawidłowo. Aby biuro było produktywne, musi zawierać wygodne i wspierające meble biurowe, a wszystko musi być zaaranżowane w sposób, który odpowiada przepływowi pracy. Na przykład centralne drukarki będą wystarczająco daleko od pracowników, aby nie wyrzucały dodatkowego ciepła i nie powodowały hałasu, ale będą wystarczająco blisko, aby uniknąć straty czasu, gdy trzeba zebrać wydruki. Ergonomiczne meble są tutaj świetnym pomysłem, ale ogólnie wygodny i atrakcyjny wygląd biura jest również koniecznością.
  2. Produktywne biura stawiają na pracowników i ich zdrowie - Twoi pracownicy są Twoim najważniejszym kapitałem, więc musisz skupić się na ich zdrowiu i samopoczuciu, jeśli chcesz mieć bezpośredni wpływ na produktywność. Pomyśl o aktywnych metodach pracy i zachęć swoich pracowników, aby więcej wstawali i ruszali się. Pomóż im stać się zdrowszymi, oferując zdrowe przekąski i obfitą wodę pitną, a także upewnij się, że wentylacja w biurze jest odpowiednia i świeża. Skupienie się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu przynosi niezliczoną ilość korzyści, a produktywność jest tylko jedną z nich.
  3. Produktywne biura zachęcają do pracy zespołowej - Praca zespołowa ma swój własny zakres korzyści, a produktywność jest kolejną. Gdy w biurze panuje atmosfera pracy zespołowej, jest ono bardziej optymistycznym i radosnym miejscem pracy, pracownicy czują się wspierani i przynależą do grupy, a wsparcie może być udzielane pracownikom, którzy mogą zmagać się z terminami lub obciążeniem pracą. Oznacza to, że terminy i cele są częściej dotrzymywane, a w rezultacie popełnia się mniej błędów.
  4. Produktywne biura mają przestrzenie dla różnych rodzajów pracy - Zwinne środowisko pracy jest doskonałym przykładem produktywnego biura. W tego typu biurach istnieją różne strefy dla różnych rodzajów pracy, np. strefa cicha z ekranami biurowymi i kabinami do spokojnych i skoncentrowanych zadań oraz strefa współpracy z meblami i dużymi stołami do pracy zespołowej i burzy mózgów. Miejsca na przerwy są również obfite, co zachęca pracowników do robienia regularnych przerw, co jednocześnie zwiększa wydajność.
  5. Produktywne biura to miejsca radosne i optymistyczne - Wreszcie, produktywna przestrzeń biurowa to radosne i pozytywne miejsce pracy. Pracownicy są uśmiechnięci, praca zespołowa jest energiczna i radosna, a cała atmosfera panująca w tym miejscu jest radosna. Zwróć uwagę na wystrój, aby to wspomóc, być może w kolorach takich jak żółty, niebieski lub zielony, które inspirują kreatywność i spokój. Kiedy morale jest wysokie, wydajność podąża za nim!

Przyjrzenie się wystrojowi biura to pierwszy krok w kierunku poprawy produktywności, ale skupienie się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu pracowników jest również istotne. W ten sposób zapewniasz sobie zdrowych pracowników, którzy są naturalnie bardziej wydajni niż w innych przypadkach.

W naturalny sposób podnosisz również morale, które jak wiadomo pomaga w zwiększeniu produktywności. Ponadto, tworząc przestrzeń biurową, która jest wygodna, pomocna i atrakcyjna, zrobisz wrażenie na odwiedzających, co przyniesie więcej możliwości biznesowych i networkingowych w przyszłości oraz więcej możliwości rozwoju.

Kiedy skupiasz się na produktywności jako całości, cały obraz biznesu ulega znacznej poprawie.

O serwisie

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim wyborem urządzeń wielofunkcyjnych do własnego biura. Pokazujemy na co warto zwrócić uwagę, oraz z jakimi wydatkami musimy się liczyć.

Zadbaj o komfort swojej pracy.

 

Kontakt

kontakt@netpoint.com.pl

Galeria