Jak Twoje biuro szkodzi środowisku

Czy w swoim biurze wykonujesz którąś z poniższych czynności:

- Pozostawiasz urządzenia elektryczne w pogotowiu?
- Czy regularnie wyrzucasz papier?
- Wyrzucasz plastikowe lub szklane butelki?
- Pozostawiasz włączone światła lub ogrzewanie na noc?


Jeśli kiwasz głową na którekolwiek z powyższych pytań, to znaczy, że Twoje biuro szkodzi naszej planecie. To takie proste.

Małe zmiany mogą zrobić ogromną różnicę, np. wymiana starych mebli na nowe, nowoczesne meble biurowe. Dlaczego? Ponieważ możesz wtedy sprawdzić, czy materiał użyty do produkcji mebli biurowych jest wolny od emisji szkodliwych substancji, które szkodzą zarówno naszej planecie, jak i zdrowiu Twoich pracowników.

A może by tak zrezygnować z papieru? Odpadnie konieczność posiadania dodatkowej szafki na dokumenty i będziesz mieć pewność, że nie marnujesz regularnie papieru. Kolejna mała zmiana!

Pozostawianie urządzeń elektrycznych w trybie gotowości, włączone światła i ogrzewanie zużywają zbyt dużo energii elektrycznej, szkodzą planecie i powodują wyższe rachunki za prąd niż byśmy chcieli! Wystarczy wyłączać te urządzenia, gdy ich nie używasz, a rachunki za prąd również spadną.

Być może największą zmianą, jaką mogą wprowadzić firmy, jest stworzenie kultury recyklingu. Sprawdź tę infografikę, aby uzyskać więcej informacji na temat recyklingu.

Źródło: https://visual.ly/community/infographic/environment/importance-recycling-uk

Te zmiany mogą mieć ogromny wpływ na środowisko naturalne, a jednocześnie przynieść przyjemny efekt uboczny w postaci oszczędności pieniędzy.
Jest również całkiem możliwe, że przyjęcie bardziej "zielonego" podejścia może również podnieść morale wśród pracowników.

Czy Twoje biuro jest przyjazne dla środowiska?

O serwisie

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim wyborem urządzeń wielofunkcyjnych do własnego biura. Pokazujemy na co warto zwrócić uwagę, oraz z jakimi wydatkami musimy się liczyć.

Zadbaj o komfort swojej pracy.

 

Kontakt

kontakt@netpoint.com.pl

Galeria