Jak długie powinny być przerwy w pracy, aby zapewnić optymalną wydajność?

Czy w pracy, kiedy starasz się skupić i być wydajnym, myślisz o zrobieniu sobie przerwy?

Większość z nas myśli o tym, ale tak naprawdę nigdy tego nie robi, a zamiast tego koncentruje się na próbach zrobienia czegoś więcej w czasie, który mamy do dyspozycji.

Problem? Forsowanie się, gdy mentalnie uderzysz w ścianę, nie pomoże Ci osiągnąć więcej zrobić, a wręcz przeciwnie - sprawi, że zrobisz mniej! Robienie regularnych przerw jest bardzo ważne i wbrew powszechnej opinii, przerwy wcale nie przynoszą efektów odwrotnych do zamierzonych! Zwiększenie koncentracji i energii pozwoli Ci zrobić więcej, niż gdybyś zdecydował się siedzieć i próbować przeć do przodu, a przy tym jest o wiele lepsze dla Twojego ogólnego zdrowia.

A zatem, ile przerw powinieneś robić i jak długie powinny one być, aby osiągnąć optymalny poziom wydajności?

Twoje codzienne przerwy

Zbyt długie siedzenie przy biurowym stanowisku pracy nie jest dobre ani dla zdrowia, ani dla koncentracji, ale regularne przerwy mogą złagodzić oba te problemy. HSE zaleca, aby częste przerwy o krótszym czasie trwania były znacznie lepsze niż przerwy dłuższe, ale rzadsze. Oznacza to około 5, a nawet 10 minutprzerwa co godzinę jest dobrym pomysłem. Niekoniecznie będziesz w stanie co godzinę iść na kawę, ale możesz zrobić coś innego niż siedzenie przy komputerze, np. wstać i podejść do drukarki.

Na przerwę obiadową powinno się przeznaczyć od pół godziny do godziny i zdecydowanie należy wstać i odejść od biurka, jedząc lunch zupełnie gdzie indziej. Może to być stołówka lub, jeszcze lepiej, wyjście na zewnątrz, aby zaczerpnąć świeżego powietrza. Możesz też włączyć do tego trochę ćwiczeń fizycznych. Zapoznaj się z poniższą infografiką, która przedstawia bardzo realne korzyści zdrowotne wynikające z po prostu chodzenia.

Źródło - https://www.ramblers.org.uk/policy/scotland/promoting-walking/health-benefits-of-walking.aspx

Możesz włączyć do swojej rutyny pracy stoły o odpowiedniej wysokości, co daje Ci pracę stojącą i siedzenie. Jest to ćwiczenie zaliczane do ćwiczeń fizycznych i idealnie nadaje się do poprawy zdrowia i samopoczucia, a także zapewnia dodatkowy przypływ skupienia i koncentracji.

Wypróbuj stronę The Technika Pomodoro

Technika Pomodoro to idealny sposób na włączenie regularnych przerw do dnia pracy, dający Ci to, co najlepsze z obu światów. Oznacza to, że pracujesz solidnie przez 25 minut, skupiając się maksymalnie, a następnie masz przerwa wynosząca 5 minut. W czasie tej przerwy należy wstać i pospacerować. Następnie należy powtórzyć ten sam proces.

Jest to świetny sposób na dodatkowe skupienie, a jednocześnie pozwala na regularne przerwy bez poczucia, że trzeba pracować dalej. Obietnica 5 minut Obietnica 5-minutowej przerwy często wystarcza, aby zmusić Cię do 25-minutowej koncentracji, a wyniki badań wykazały, że ta technika jest niezwykle skuteczna w osiąganiu lepszych wyników w czasie, który masz do dyspozycji.

W końcu wszyscy tego właśnie chcemy - chcemy mieć więcej godzin w ciągu dnia, ale niestety, Niestety, nie jest to możliwe! Zamiast tego musimy znaleźć sposoby, które pozwolą nam być bardziej produktywnymi w zdrowy sposób, a regularne przerwy mogą nam to umożliwić. Może się wydawać, że oderwanie się od biurka przyniesie zupełnie odwrotny skutek, ale jeśli chodzi o umożliwienie dopływu dodatkowego tlenu i krwi do mózgu, zwiększenie koncentracji, to w rzeczywistości inwestujesz w kolejny blok pracy, który zamierzasz wykonać.

Największe nie nie to uleganie pokusie jedzenia lunchu przy biurku. Jest to coś, czego winnych jest zdecydowanie zbyt wiele osób. Nie bez powodu masz przerwę na lunch - upewnij się, że z niej korzystasz! Oznacza to, że należy wstać i wyjść z biura na czas, jaki masz do dyspozycji, i zrobić coś relaksującego w tym czasie!

O serwisie

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim wyborem urządzeń wielofunkcyjnych do własnego biura. Pokazujemy na co warto zwrócić uwagę, oraz z jakimi wydatkami musimy się liczyć.

Zadbaj o komfort swojej pracy.

 

Kontakt

kontakt@netpoint.com.pl

Galeria