Zasada działania - drukarka monochromatyczna

Drukarka laserowa tworzy wydruki przez umieszczenie cząstek tonera w odpowiednich miejscach na papierze albo też na innej powierzchni zadruku. Zasada działania drukarek laserowych będzie podobna do kserokopiarek i można tutaj wyróżnić kilka etapów. Przygotowanie wałka to moment, w którym będzie dochodziło do elektryzowania specjalnego wałka, który następnie będzie naświetlony laserem albo linijką diodową LED, co sprawi, że niektóre miejsca będą tracić swój ładunek elektryczny.  (https://lobos.pl/drukarki/drukarki-laserowe-mono,cat226415.html)

Rodzaje procesów 

W drukarkach write- black miejsca naświetlone odpowiadają punktom, które mają zostać zadrukowane, dzięki temu mamy głębszą czerń. W ramach drukarek write – white miejsca naświetlone odpowiadają punktom, które mają być niezadrukowane. Wywołanie w miejscach naświetlonych i nienaświetlonych dokonuje przeniesienie tonera.

Jak działa drukarka monochromatyczna?

Przenoszenie następuje przez dotknięcie kartki przez toner. Następnie, gdy już toner będzie naniesiony może dojść do utrwalenia. Kartka papieru przechodzi między rozgrzanymi wałkami, gdzie toner stopi się z kartką, zostanie do niej wprasowany. Czyszczenie to zobojętnienie wałka, który będzie miał usunięte pozostałości tonera, które nie przeszły na papier.

Tworzenie obrazu

Dane dostarczane do maszyny są w specjalnym formacie, który będzie potem przetworzony przez procesor obrazu rastrowego. Następnie zespół laserów będzie mógł to wykorzystać i rzeczywiście ten obraz zostanie stworzony w takiej formie, że zostanie na wałku zmieniona wartość elektryczna i potem naniesienie obrazów na kartkę będzie łatwiejsze. Przenoszenie obrazu to okres, w ramach którego będzie dochodzić do przeniesienia obrazu na papier w czasie jednego przejścia przez maszynę albo też w czasie kilku kolejnych nałożeń.

Tutaj ten element będzie uzależniony zawsze od tego jakie urządzenie zdecydujemy się wybrać. Aby obraz był dobrze przygotowany i trwały konieczna jest również dobra praca fusera, który wysoką temperaturą utrwali ten nałożony wcześniej obraz, tak że będzie on wprasowany w kartkę papieru.

O serwisie

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim wyborem urządzeń wielofunkcyjnych do własnego biura. Pokazujemy na co warto zwrócić uwagę, oraz z jakimi wydatkami musimy się liczyć.

Zadbaj o komfort swojej pracy.

 

Kontakt

kontakt@netpoint.com.pl

Galeria