Czy rośliny w biurze naprawdę obniżają poziom stresu?

Wszyscy wiemy, że stres nie jest dobrą rzeczą. Choć wszyscy od czasu do czasu wypowiadamy słowa "jestem zestresowany", prawdziwego stresu, takiego stresu w szybkowarze, który sprawia, że nasz umysł przyspiesza, a oddech staje się coraz szybszy, nie należy lekceważyć.

Stres w miejscu pracy jest bardzo poważnym problemem i wielu pracodawców podejmuje działania mające na celu jego ograniczenie oraz uświadomienie pracownikom technik radzenia sobie ze stresem. Jedna z tych metod może wydawać się nieco "odjechana", ale w rzeczywistości jest bardzo skuteczna - wprowadzenie roślin do miejsca pracy.

Tak, naprawdę!

Zapoznaj się z tą infografiką, aby poznać kilka interesujących statystyk dotyczących roślin i korzyści, jakie przynoszą w miejscu pracy.

Tak jak wiadomo, że kolory wpływają na nastrój, rośliny mogą robić dokładnie to samo. Jak widać na infografice, rośliny w pomieszczeniach mogą usuwać do 87% toksyn z powietrza, a w biurach, w których są rośliny, powstaje o 15% więcej pomysłów.
To duża korzyść dla pracodawcy! Ogólnie rzecz biorąc, wykazano, że rośliny pomagają obniżyć poziom stresu, ponieważ są naturalne, a natura jest silnym środkiem odstresowującym. To właśnie z tego powodu w gabinetach dentystycznych można spotkać akwaria i rośliny!

Oczywiście nie oznacza to, że możesz udekorować całe biuro zielenią i drzewami, ale kilka subtelnie rozmieszczonych roślin tu i ówdzie może być idealnym sposobem, aby pomóc pracownikom w radzeniu sobie z codziennym stresem, który nieuchronnie pojawia się w pracy.

Co sądzisz o roślinach? Czy mają one wpływ na Twoje osobiste samopoczucie? Daj nam znać o swoich pomysłach i przemyśleniach na naszej stronie na Facebooku.

O serwisie

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim wyborem urządzeń wielofunkcyjnych do własnego biura. Pokazujemy na co warto zwrócić uwagę, oraz z jakimi wydatkami musimy się liczyć.

Zadbaj o komfort swojej pracy.

 

Kontakt

kontakt@netpoint.com.pl

Galeria